Важливо, аби РФ не нарощувала вплив: Кулеба оцінив вибори у Молдові


У молдавському парламенті багато місць за собою зберігає партія чинного президента Молдови Ігоря Додона. Тому, попри перемогу на президентських виборах у країні Майї Санду, для України залишається важливим питання, щоб РФ не нарощувала свій вплив у Молдові.

До слова, Молдова є парламентською республікою, тобто більший вплив на політику країни має саме парламент.

Читайте: Вибори в Молдові: що відомо про Майю Санду і як зміняться відносини з Україною

– Майя Санду, на відміну від президента Додона, ніколи не робила неприйнятних для України заяв про статус Криму. Тому ми будемо з нею активно працювати, – заявив міністра закордонних справ України Дмитра

var googletag = googletag || {}; googletag.cmd = googletag.cmd || []; googletag.cmd.push(function() { googletag.display(‘div-gpt-ad-1576063607518-0’); });

var googletag = googletag || {}; googletag.cmd = googletag.cmd || []; googletag.cmd.push(function() { googletag.display(‘div-gpt-ad-1576063717560-0’); });

googletag.cmd.push(function() { googletag.display(‘div-gpt-ad-1477640416039-2’); });

За словами українського міністра, Молдові доведеться балансувати між парламентом, в якому Додон зберігає свій вплив, і новим президентом.

– Вони вже були у цій ситуації, тільки було навпаки: прозахідний парламент і проросійський президент. Тому всі ці рокіровки для молдавської політики є зрозумілими речами. Для України найважливіше, аби Молдова була стабільною країною і щоб Росія не нарощувала там свій вплив. Тому існування цього балансу нас цілком влаштовує, – зазначив Кулеба.

Вибори президента у Молдові

Колишня прем’єр-міністр Молдови та лідер партії Дія і солідарність Майя Санду перемогла на виборах президента у Молдові.

За інформацією ЦВК, після підрахунку 99,53% бюлетенів вона набрала 57,49% голосів. За її головного опонента і чинного президента країни Ігоря Додона проголосували 42,51% виборців.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *