Розсекречено поставки зброї Росією курдам для боротьби проти Туреччини


У Сирії зафіксовано російське озброєння, яке було заховано в цистерні вантажівки для прихованого транспортування курдам.

Як повідомляє InformNapalm, 4 лютого в мережу потрапили відеокадри перехоплення турецькою армією спільно з бійцями ССА бензовоза, що таємно транспортував зброю і боєприпаси для курдських “Загонів народної самооборони” (курд. Yekîneyên Parastina Gel, YPG).

Вантажівка слідувала до міста Афрін, розташованого на північному заході Сирії. З 2012 року місто контролюється підрозділами YPG.

На відео з перехоплення зафіксовано велику кількість гранатометів РПГ-7 і ракет для протитанкових ракетних комплексів (ПТРК) Фагот, Метіс-М і Конкурс. Хоча ця зброя і відноситься до розробок СРСР, але її основним експлуатантом на сьогоднішній день є Російська Федерація.

Читайте: У Туреччині прогримів вибух

Росія могла активізувати поставки зброї курдським загонам у зв’язку з початком операції збройних сил Туреччини та протурецьких збройних формувань сирійської опозиції “Оливкова гілка” (тур. Zeytin Dalı Harekâtı). Протитанкові ракетні комплекси, ймовірно, що поставляються Росією для YPG, призначені для знищення турецьких танків і бронетехніки в боях за Афрін.

Нагадаємо, 19 лютого міністр оборони Туреччини Нуреттін Джаніклі заявив, що операція проти сирійських курдів в Афріні почалася.

Фото: informnapalm.org.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *